Zvolit správné osvětlení v bytě může být taková malá věda

Je pravda, že pod lustrem a silně svítící žárovkou se můžeme cítit dobře, skvěle uvidíme a rozpoznáme všechny detaily, ovšem má to jeden háček. K té správné domácí útulnosti to bude mít skutečně hodně daleko. V dnešní době úsporných a efektivních žárovek není třeba se soustředit pouze na jedno centrální svítidlo. Spíš je naopak dobré si tak trochu doma zaexperimentovat a svým způsobem rozbít tu fádnost, která je zde takto vytvořena.
rozmístění svítidel v pokoji

Odborná pomoc se vyplatí

Správně zvolená světelná souostroví kombinace svítidel a rozmanitost zdrojů mohou naopak vytvořit vše, co by nám poskytlo efektivní světelný pohled do všech našich činností. Ovšem jak to zkombinovat, to může být mnohdy komplikované a když se pustíme sami do tvoření, tak to může být také tak trochu pokus trefený celkem vedle. Pokud si přece jenom nevíme dostatečně rady se světelnými zdroji, není žádný problém svoji situaci probrat s bytovým designérem. To je potom hra na jistotu.
světla v kuchyni

Světlo může vyrovnávat světelné slabiny

Dnešní trh nabízí rozhodně dostatečné množství světelných zdrojů, kde se dá vybrat vše potřebné například https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/ poskytuje nejen žárovky, ale i ostatní produkty spojené se svícením. Správné osvětlení bytu totiž bude spočívat především v propojení různých druhů, které vzájemně vyrovnají svoje slabiny. V základu potřebujeme světlo kontrastní a dostatečné pro čtení a pracovní plochy, ale i takové, které je měkké. Při takovém se sice nedá moc pracovat nebo číst, ale vytváří velmi útulnou atmosféru. Takovou, která poskytuje bezpečí a pohodlí. To všechno můžeme ve svém domově vytvořit, jen vědět, jak správně světelné zdroje umístit. Vždy ovšem musí zůstat základní centrální světlo, které vytváří přehlednou atmosféru po celé místnosti. Přesto i zde by se měly zachovat i zde určité parametry jasného, ale ne vtíravého osvětlení, nejlépe, aby se při něm příliš nenamáhaly oči a pracovní plochy byly osvětlené jako za denního světla.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/elektro/" rel="category tag">Elektro</a>