Čistěte vodu tím nejefektivnějším

Když se řekne bazénová chemie, co si představíte? Mnoho různých přípravků, z nichž každý se používá jiným způsobem? Nebo si snad představíte nějakou alchymii, které sami nerozumíte? Můžete to mít jakkoli, ale je dobré vědět, které přípravky se pro úpravu vody v bazénu používají. Některé přípravky jsou sice obecně známé, některé jsou však známé méně, a proto mohou činit problémy v porozumění jednotlivým látkám.Doskok do hlubokého bazénu

Jaké přípravky se v základu používají?

Chlor = Základní přípravek, který využijete především pro nastolení určitého prostředí ve vodě. Tento přípravek má různé formy, může za charakteristický zápach vody, ale také je možné tímto způsobem vodu dezinfikovat a připravit ji i na celoroční koupání.
Úprava hodnoty pH = Aby chlor fungoval takovým způsobem, jakým má, musí se upravovat hodnota kyselosti a zásaditosti. To znamená využít přípravek s názvem pH plus nebo pH minus, přičemž nejčastěji se využívá snižování pH, tedy pH minus.
Vločkovače = Jde o přípravek, který se stará o to, aby jakákoliv nečistota v miniaturním měřítku přešla do vločky, kterou bude možné následovně pohodlně odstranit pomocí síťky nebo teleskopické tyče opatřené vysavačem do bazénu.
Algicidy = Speciální pesticidy, které jsou určené pro hubení řas. Řasy mohou za nepříjemný zápach vody, mohou způsobovat kožní problémy a mají co dočinění se zeleným zákalem, který se na hladině, stěnách nebo dně může jednoduše vytvořit.

Mladík potápějící se do hloubky
A mnoho dalších = Výše uvedené přípravky jsou využívány v největší míře. Existují však i takové, které jsou méně známé, přitom jejich využití je velmi praktické.
Naproti bazénové chemii se s oblibou využívá i mořské soli. Ta slouží jako alternativa ke klasickým přípravkům, jako jsou naznačeny výše. Mořská sůl má navíc blahodárné účinky na lidskou pokožku, a proto je její využívání stále oblíbenější. Pokud si však myslíte, že vám klasické přípravky budou vyhovovat, nemusíte se jich v žádném případě obávat.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>