Jak pečovat o svůj zippo zapalovač?

Jste nenapravitelný kuřák a už vás unavuje neustále se zvětšující sbírka jednorázových zapalovačů nebo dokonce, sirek, se kterými je téměř nemožné si venku zapálit?
Pak pro vás máme návrh na zlepšení vašeho života. Zippo zapalovač benzínového typu vám výrazně zjednoduší vaší každodenní rutinu, a ještě k tomu pozvedne váš osobitý styl na zcela novou úroveň.
Kromě samotného zapalovače si určitě pořiďte také praktické příslušenství, jako je náhradní benzín, knot nebo kamínky. Ideální je také vlastnit nějaké stylové pouzdro, které bude ladit s vaším celkovým zevnějškem.

dva zapalovače

Kromě toho je důležité znát způsob, jak svůj benzínový zippo zapalovač naplnit správně plynem:

  1. V rámci tohoto postupu je důležitá manipulace s insertem neboli vnitřkem zapalovače. Při každé výměně plynu je potřeba ho vytáhnout z kovové schránky a otočit vzhůru nohama.
  2. Výplňový materiál uvnitř má strukturu vaty a pomalu do něj nasypeme dané palivo. Je nutné, abychom nyní sledovali absorpci paliva do výplně. Když se celý proces a pohyb začne zpomalovat, je na čase ukončit doplňování.
  3. Proč svůj zapalovač nikdy nepřeplňovat? Palivo, které bude v zásobníku navíc, se vám kdykoli může vylít, například až budete mít zapalovač v kapse nebo batohu a určitě nechcete riskovat, že zapálíte něco jiného kromě vaší cigarety nebo zahradního grilu.

posezení v kavárně

  1. Insert po naplnění palivem necháme chvilku pracovat. Zabere pár minut, než se obsah dostane do kontaktu s knotem a vše bude pracovat tak, jak má.
  2. Pokud se nám přeci jen stane, že se palivo dostane mimo obsah zapalovače, ideální je všechno důkladně otřít a nechat plyn odpařit z látek nebo kůže.
  3. Bezpečnost především! Nádobku s palivem chraňte před dětmi nebo jinými osobami, pro jistotu ji nikde nevystavujte a po každém použití se přesvědčte o tom, že je bezpečně uzavřena. V případě, že se palivo nedopatřením dostalo do kontaktu s naší kůží, měli bychom ho ihned omýt, aby nedošlo k podráždění nebo tomu, abychom si kůži později zapálili.


Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>