Když je pohyb nesnadný a cesta plná překážek

Pro osoby, které se mohou běžně pohybovat, není problém překonávat v cestě nejrůznější překážky. Jednoduše přelezou, podlezou, obejdou… Pro osoby, které mají určité zdravotní obtíže je ale jakákoli překážka v cestě velký problém.
Zdravý člověk si ani nedovede představit, jak se člověk nějakým způsobem v pohybu omezený cítí. Při běžných úkonech se pak neobejde bez pomoci ostatních.

Vše dále znesnadňuje i fakt, že ne všude je umožněn bezbariérový přístup. Týká se to především starších budov, kterých je ovšem u nás většina.
Jenomže předělávat všechny staré budovy na bezbariérové není reálné, a hlavně je to velmi finančně náročné. Nicméně i tak lze situaci řešit ve prospěch těch, kteří jsou v pohybu jakkoli omezeni a potřebují pomoc třeba při zdolání schodů.

Řešení tam, kde chybí bezbariérový přístup

Jednu z přijatelných a velmi spolehlivých možností bezpochyby představuje schodolez. Jedná se vlastně o speciální vozík, pro zdolávání všemožných schodů a schodišť. Podmínkou jeho užití však je pomoc druhé osoby.
Schodolez lze využít takřka všude, kde vás napadne, a to i ve veřejných budovách. Úřady, pošta, škola, lékař, ale i vlastní dům, nic není problém.

Dva typy, dvě možnosti zdolání schodů

V nabídce naleznete v podstatě dva hlavní typy schodolezů s odlišnými parametry .

První z možností je pásový schodolez, který umožňuje díky pásům velmi plynulý pohyb. Stačí v podstatě umístit vozík do úchytů, samozřejmě univerzálních, tak aby se tam vešel každý vozík, a lze vyrazit. Ovládá se velmi jednoduše pomocí tlačítek. Baterie vydrží až na několik pater. Další výhodu přináší i možnost snadného složení a rozložení.

Druhou možnost představuje kolečkový schodolez. Ten sice nedisponuje díky kolečkům tak plynulým pohybem, ale daleko lépe zvládá točitá schodiště. I přes postupný pohyb je vysoce bezpečný pro doprovod i osobu na něm sedící.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>