Krásná podlaha nemusí být umělá

Jste zastánci přírodních materiálů? Líbí se vám využívat jenom ty materiály, které je možné po určité době životnosti recyklovat, respektive je vložit do odpadu s tím, že tam nebudou ležet tisíce let? Pokud ano, pak právě pro vás je ideální podlahová krytina s názvem marmoleum. Jde o přírodní alternativu ke klasickému linoleu. Největší výhodou tohoto materiálu je však jeho původ, který je z drtivé většiny přírodní.

Aplikace podlahy v obývacím pokoji

Ekologická, avšak s určitými nevýhodami

To, že je marmoleum ekologické, je báječná věc. Je to však jediná výhoda, kterou vám může tato podlahová krytina poskytnout? Samozřejmě, že nikoliv. Jde i o další výhody, které vás mohou zaujmout natolik, že se budete jenom stěží rozhodovat pro něco jiného. Kromě výhod je však nutné zmínit i nevýhody. Tou největší a mnohdy jedinou uváděnou nevýhodou je nutnost pravidelné péče. Abyste totiž mohli využívat výhod této podlahové krytiny, musíte se umět o marmoleum starat. Co to však obnáší?

Zamezení přístupu vlhkosti do spár

Nutnost pravidelného voskování

Když však nezanedbáte údržbu, můžete se těšit na vskutku zajímavou podlahovou krytinu, která vám poskytne mnoho různých výhod. Jaké výhody tedy můžete očekávat?
Textura dřevěné podlahy

Stálobarevnost jako příjemný bonus

Jak již bylo řečeno, marmoleum je přírodního původu. Ačkoliv by se mohlo zdát, že to s sebou ponese mnoho nevýhod, opak je pravdou. Proto je skvělé, že tato podlahová krytina poskytne dlouhou životnost, stálobarevnost, rezistenci proti vlhkosti a vodě. Kromě toho můžete očekávat, že podlaha se bude rychle přizpůsobovat teplotě v místnosti, a proto nebude překážkou při snaze místnost co nejdříve vyhřát topením. S těmito všemi výhodami se můžete pro tuto podlahovou krytinu rozhodnout, pokud tedy uvažujete mezi několika různými typy. U ekologického původu to začíná, u dlouhé životnosti končí, tak toho neváhejte využít.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/dum/" rel="category tag">Dům</a>