Ruku v ruce jdou spolu vzduchotechnika a rekuperace

Slyšíte tento název poprvé? Nebo se o oblast vzduchotechniky a rekuperace zabýváte více? Rekuperační jednotky se hodí pro všechny typy rodinných domů. Touto tématikou se zabývá také Vzduchotechnika Zlín.
Rekuperace je systém větrání, který zabraňuje zbytečnému úniku tepla. Zajišťuje optimální výměnu vzduchu v celém vašem domově. Jedná se v podstatě o jakýsi systém, který je spuštěn automaticky a zajišťuje, aby vzduch ve vašem domově byl neustále svěží a čerstvý. Jaké to má výhody? Tento systém zabraňuje zbytečnému úniku tepla a to díky výměníku tepla, který je součástí tohoto systému.

továrna

Obecně o větrání

Jistě znáte ten pocit, když přijdete z práce domů a jen co otevřete dveře, cítíte sice svůj domov, ale také vydýchaný vzduch, který se od rána ani nepohnul a který je cítit zvláštní vůní, spíše zápachem. Mějte doma neustále krásně čistý a čerstvý vzduch a to i v případě, že se doma nevyskytujete. Větrání samozřejmě odpovídá vždy vašim potřebám a dokáže se přizpůsobit, jakmile nejste v místnostech, tak větrání bude automaticky probíhat https://zpravy.aktualne.cz/domaci/anketa-prvni-damy/r~09e7b536e63511e7ad1e0cc47ab5f122/ na nižší úrovni, protože není tolik potřeba. Ovšem pořád vám do domu bude přivádět čerstvý vzduch. A jak je to s únikem teplat? Běžně, jakmile doma otevřeme okno a chceme vyvětrat, tak nám všechno teplo unikne samozřejmě ven a doma se ochladí. Pomocí rekuperace je to však jiné, protože teplená ztráty minimalizujete na naprosté minimum a díky tomu ušetříte také na vytápění, protože se vzduch v místnosti nebude muset tolik ohřívat na požadovanou teplotu. Běžným větráním totiž ztratíte až 40% tepla.

střecha

Větrání s rekuperací tepla

Nedostatečné větrání je problém mnohých domovů. Lidé se často ani neuvědomují, že to může způsobovat například také zdravotní problémy. Vznikají plísně, drží se v domácnosti vyšší vlhkost, množí se roztoče a bakterie. Navíc zde hrozí vyšší koncentrace oxidu uhličitého. Každý dýcháme a proto je potřeba také větrat a přivádět do objektu čerstvý a čistý vzduch. V tomto případě se však nejedná o vytápění. Pouze zamezujete zbytečným tepelným ztrátám.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>