Symbol všech symbolů

Milujete také nejrůznější ozdoby na náramky či řetízky? Určitě vám tedy doma nechybí ten jeden jediný a základní symbol. Ano, je to kříž. Ten má doma snad každý, od mladých slečen po dospělé a zralé ženy, ale i muže.
Přívěšek kříž se těší dlouhá léta velké oblibě. Jeho symbolika je velmi široká. Má stovky nejrůznějších podob a rozlišujeme tak například křesťanské, keltské, gotické a další kříže.

křížek


Jedná se o velmi starý a velmi posvátný symbol, především ale symbol křesťanský. Není to tedy otázka pouze jedné země či kontinentu, ale oblíben je celosvětově. Pokud je jeho jednoduchý základ něčím doplněn, obvykle pak dostává trochu jiný význam a sílu.

Nejčastěji však lidé tímto přívěškem dávají najevo své vyznání a víru, příslušnost k určitému náboženství. Používají ho jako prostředek pro získání duchovní jistoty a prostředníka mezi sebou a vyšší mocí.

Mnoho podob jednoho symbolu, každý však s trochu jiným významem

V nabídce naleznete nejrůznější varianty křížů v různém provedení:
· Malé i velké
· V různých tvarech či obrácené
· Doplněné dalšími symboly
· Doplněné kamínky
· Z různých materiálů
· Jednoduché i zdobené

krucifix

Tento základní symbol tak mohou nosit ženy, muži a vlastně i děti. Je to velmi častá ozdoba mnoha lidí, v závislosti na jejich stylu a způsobu života či vyznání se tento symbol vzhledově liší.

U nás však naleznete pouze kvalitní výrobky, které se častým nošením nijak nepoškodí, nezmění barvu, nezlomí se a neodpadne jim kamínek.
Velmi snadno konkrétní variantu symbolu připevníte s pomocí malého, ale pevného očka na řetízek, lanko či náramek. Tvořit však můžete i náušnice, ozdoby na klíče či záložky do knih. Záleží pouze na vás, jak s danou ozdobou naložíte.
Mějte však na paměti, že i takto známý symbol má svou sílu. Nejde o pouhou ozdobu. Svému nositeli umožňuje mystické spojení s vyšší mocí, větší procítění víry.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>