Upravte si svůj gramofon do té nejlepší podoby

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o gramofony, jistě zná jeho základní součástky. Mezi ty nejdůležitější patří určitě přenoska, která je základem celého transportu analogového signálu do gramofonu a následného převedení do zvuku. Pokud si zakládáte na kvalitě zvuku, určitě si zakládáte i na tom, aby vaše přenoska byla vždy co nejkvalitnější.

Není žádnou novinkou, že po nějaké době je nutné přenosku vyměnit. Není ani tako nutné vyměnit celé rameno, jako spíše jehlu a další součásti, které se časem poškodí natolik, že od nich není možné očekávat jakoukoliv kvalitu. Protože se i v současné době přehrává mnoho nahrávek právě prostřednictvím gramofonů, je možné očekávat poměrně bohatý sortiment těchto důležitých prvků.

Dle čeho se řídit při výběru?
Když se rozhodnete pro novou přenosku, měli byste si být jisti, že ji skutečně potřebujete. Jakmile však budete stát před bohatým sortimentem nejrůznějších značek, je výhodné vědět, že existuje hned několik typů těchto důležitých součástí:

Krystalová – nejstarší typ
Elektromagnetická – funguje na principu elektromagnetické indukce
Moving magnet – s pohybujícím se magnetem
Moving Coil – zahrnují pohyblivou cívku

Při výběru byste měli myslet nejenom na kvalitu každé značky, o čemž máte jistě přehled, tak o samotných požadavcích. Pokud nemáte příliš výkonný gramofon, pak je zcela zbytečné investovat tisíce do samotné vložky, která se postará o převod impulsu z jehly do těla gramofonu.

V případě, že si skutečně nevíte rady s výběrem, bude pro vás nejlepší obrátit se na specialisty, kteří vám nabídnou přesně to řešení, které se bude pro váš gramofon hodit ze všeho nejvíce. Tohle tedy vylučuje možnost, že byste mohli vybrat, jakkoliv nezkušeně, a tedy nešťastně, a proto se nebojte zeptat, když si nevíte rady.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>