Užívejte čerstvého vzduchu bezpečně

Blíží se Váš první pobyt na chatě v pozici čerstvě penzionovaných zaměstnanců? To se z Vás za nějaký čas stanou zřejmě starousedlíci, viďte? Chcete se přece na chatu přestěhovat, nebo ne? Alespoň na období, kdy nenapadne sníh.

Jen takový dotaz. Máte všechno v nejlepším pořádku, abyste mohli kdesi v horách žít bez závad? To víte, už na chatu nebudete jezdit jen na víkendy. Čeká Vás nový život. A věřte, že mladí Vám s sebou nabalí i vnoučata.

maličká farma

Je Vaše chata a okolí dokonale zabezpečené proti nechtěným úrazům? Děti jsou všetečkové. Ty vlezou i do míst, do kterých byste ani nepředpokládali, že to jde.

· Máte zabezpečené zábradlí?

· Váš poklop na jímku je také dobře upevněný? Nebo, jak se vtipně říká, už pamatuje první světovou?

Preventivní prohlídka není na škodu!
Možná by bylo záhodno, abyste se před samotným přestěhováním celé domácnosti pořádně poohlédli ve všech koutech chaty a jejího okolí, abyste případně zabránili průšvihům.

A nakonec i pro Vás samotné bude jistější, když se s Vámi neprolomí poklop na jímku, kterou k pobytu na chatě nezbytně potřebujete. Právě proto, že jste na chatu jezdili jen sezónně, byste se měli na takové detaily zaměřit. Kdy jste naposledy vyváželi, abyste si poklop na jímku prohlédli a případně nahradili jiným?

mříž poklopu

I děti se chtějí zabavit.
Také během pobytu nastane chvíle, kdy se děti začnou nudit a budou chtít objevovat nová zákoutí. A věřte, že ani poklopy neuniknou jejich pozornosti. Musíte si nastavit myšlenku, že když jsou děti nehlučné a klidné, v tu chvíli páchají dobrodružství. A to ve většině případů končí pro dospělé překvapivě nemile. Tak toho se vyvarujte hned.

Opravte zábradlí. Zabetonujte díry na cestičkách vedoucích k chatě. Opravte schody ke dveřím. Zkontrolujte plynový vařič. Nezapomeňte ani na přípojku elektrického proudu. A v neposlední řadě se ubezpečte, že s poklopem na jímku je všechno v pořádku. Pokud ne, pořiďte si nový, kvalitní poklop se zárukou. Ani si nepředstavujte, co by se stalo, kdyby se některé z vnoučat propadlo do odpadních vod!

Hezký pobyt!

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/dum/" rel="category tag">Dům</a>