Co pořídit dětem na zahradu?

Jaro se nezadržitelně přiblížilo do našich zahrad a domovů. Pokud jste ještě neuvažovali nad tím, jak bude o letošní sezóně vypadat vaše venkovní dětské hřiště, možná je právě načase!
Na otázku, zda si mají děti kde hrát, vám samozřejmě pomůžeme nalézt odpovědi. Pokud nestojíte o to, aby byly celé dlouhé dny zavřené doma u televize nebo počítače, nebo aby se nudily a zdržovaly vás od důležité práce, máte další důvod k tomu, vybudovat jim venku něco jako útočiště. Dětské hřiště, které bude obsahovat zábavné koutky, a především místo pro pohyb, kterého mohou mít nyní nedostatek, může plnit tedy více než jednu funkci.
217_prkno

Jak bychom měli o tomto novém projektu přemýšlet a co všechno ideálně zařadit do dětské hrací zóny venku? Je potřeba pracovat s prostorem, který u domu máme. Inspirovat se samozřejmě můžeme na městských hřištích, mnohdy však nepotřebujeme žádné veliké atrakce, abychom děti uspokojili.

  • Houpačka nebo houpací prkno.

Houpání je velmi oblíbená aktivita. Ať už se rozhodneme pro klasickou houpačku s jednou nebo více sedadly (záleží na tom, kolik máme dětí, ale mysleme na to, že pořídíme-li jen jeden kus, budou se o něj nejspíš hádat), nebo moderní houpací prkno, které má více využití, děti rozhodně nezklameme.

  • Domeček.

Máme-li na zahradě vhodný strom a zručného manžela, můžeme se pokusit o zpracování stromového domečku pro děti, takového, jaký znají ze svých oblíbených pohádek. Jistě je nadchne, že mají někde svůj vlastní bunkr, kam rodiče nemohou a kde si mohou ukrývat své poklady nebo kam jít trucovat, když budou chtít být samy. Chceme-li zůstat nohama na zemi, i dřevěný domek na trávě s uzavíratelnými dvířky a okny je jistě potěší.

777-5_houpaci-prkno-starter

  • Pískoviště.

Proces stavění nás všechny od malička fascinoval. Práce se suchým pískem, vlhkým nebo i naprostým blátem. Stavění pískových hradů nebo jen prosté vykrajování imaginárních pekařských výrobků. Na to určitě i u dnešních dětí můžeme vsadit a vybudovat na zahradě skromné pískoviště. Mysleme na vrtochy počasí a pokusme se o krytou variantu.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>