Pavučina

Této síti se také říká, jak v názvu uvedeno, a je to srovnání velmi příkladné. Protože drobná vlákna internetu vedou naprosto všude. A pokud ne… Představte si situaci, že se stěhujete do domu, kde internet nemáte. Co dále? Nu, musíte najít někoho, kdo vám to všechno udělá a zprostředkuje. Internet v Praze například zapojí firma Pranet, která má k tomu vše potřebné. A ptáte se, jak to učiní?

Internet v notebooku

Jsou dvě možnosti, drátově a bezdrátově. Ta první je lepší, pro svou stabilitu a není ničím jiným rušena. To udělají technici tak, že k vašemu domu vykoupou kanálek, do kterého uloží kabel, který vyústí kde si řeknete. Na tento kabel pak připojí váš počítač. Ovšem pokud budete v tomto domě chtít připojit více přístrojů, nastupuje těžká kavalerie v podobě wi-fi signálu. Zde jsou totiž zase dvě možnosti, tak jako na začátku, tahat po celém domě do každého pokoje kabel. Nikdo to tak nechce. Takže technici místo PC připojí na konec kabelu z venku takovou krabici a rázem je signál i v koupelně.

kabelová koncovka

Ono se ovšem také může stát, že se žádný kabel tahat nebude, a tudíž ani kopat, protože je to z různých důvodů nemožné, nebo to není nutné. Zde pak nastupuje signál šířený vzduchem, ale ten má pár nevýhod. Například může být nestabilní nebo něčím rušen. Proto se dává přednost klasické kabeláži, většinou optickému vláknu. Na zastaralých klasických kabelech už jen dojíždějí starší sítě, které se již nebudou nijak upravovat.

Nuže na vás je kontaktovat výše zmíněná firmu a tam jim jen sdělit adresu, kam chcete signál dostat. Oni už zbytek zařídí. Zjistí si, zda tam již kabel někdy v minulosti třeba byl a další náležitosti. Načež přijedou technici a za chvíli už to sviští jako blesk. Ještě týž den můžete začít surfovat, a tak se zapojit do celosvětové sítě zvané internet. Co všechno může a umí snad ani nemá cenu psát. Stejně by to bylo na hodně tlustou a dlouhou knihu.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/spolecnosti/" rel="category tag">Společnosti</a>