Každá žena časem dospěje k přechodu


Pokud jste již překročily čtyři desetiletí, pak možná i vás navštívila menopauza a její příznaky. Jedná se o nevítaného hosta, na kterého nikdo rád nečeká, tím spíše, že jeho pobyt spolu s námi provází řada nepříjemných průvodních jevů. A co hůře, po jeho odchodu nebude už nic stejné jako dřív.
radostný výskok.jpg

Tak zaprvé, to, s čím se musí v období menopauzy každá žena smířit, je ztráta ženské plodnosti. A ať už to jednotlivé dámy nesou jakkoli, ať už se s tím smíří či nesmíří, faktem je, že na konečném stavu to nic nezmění. Je na čase začít hledat jiný smysl života, který není postavený na tom, že můžete na svět přivést dítě. Ten, kdo zaspal a do té doby zplodit dítě nestihl, už to později nedožene, tak to na světě chodí.
Nicméně o důležitosti klimakteria svědčí i řada nepříjemných příznaků, které se s ním pojí. Aby toho nebylo málo, tak tento nevyhnutelný fyziologický děj provází nepříjemné stavy jak z fyziologického, tak z psychického hlediska. Na ženy tak čekají náhlé změny nálad, deprese, záchvaty pláče, návaly horka, pocení, neklidný, přerušovaný spánek, přibývání na váze, vysychání sliznic, ztráta pružnosti kůže, řídnutí kostí, poruchy soustředění a paměti, nervozita, bušení srdce a podobně. Zkrátka, nejedná se o nic příjemného.
Naše věda ovšem umí mnohé z těchto nepříjemných projevů tlumit, takže už se nemusíte smířit se stavem, kdy je vám každý den hůře a hůře, neboť období klimakteria může trvat i pěknou řádku let. Na trhu jsou jak hormonální, tak nehormonální přípravky, které vám pomohou složité životní období zvládat.
konec cesty.jpg
Hormonální přípravky fungují na bázi dodávání chybějící hormonu estrogenu, což přináší úlevu a zmírnění příznaků. Problém je ovšem v tom, že taková léčba se neobejde bez nežádoucích vedlejších účinků, které mohou být ze zdravotního hlediska i poměrně riskantní.
Druhou možností je, sáhnout po nehormonální léčbě založené na přírodních výtažcích z bylin, které působí pozvolněji, ovšem neriskujete tak žádné nežádoucí účinky.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/muzi/" rel="category tag">Muži</a>