Sportem ku zdraví – tři jednoduché kroky k lásce k pohybu

Náš dnešní životní styl je plný stresu a mnoho lidí trpí nedostatkem pohybu. Stále více z nás se potýká se sedavým zaměstnáním, které ničí nejen páteř, ale také fyzičku. Ti, kteří pro zajištění své obživy naopak pracují rukama, jsou pak často přetíženi, čímž postupem času de facto dospějí do stejného stádia jako kategorie předchozí. Jak tomu předejít?
Pohybem! Potíže vzniklé sedavým zaměstnáním často vyřeší pár dobře míněných cviků. Ti, kteří mají fyzicky náročnou práci, se pomocí pravidelného cvičení mohou zaprvé vyhnout budoucím následkům takové dřiny a zadruhé vypracovat svou fyzickou kondici do „závratných výšin“. Vyvstává však otázka – jak na to?
běžec na cestě
Je to velmi jednoduché – cvičte efektivně! Že nevíte o sportování nic? Nevadí! Možná je to naopak výhoda a vy se hned od začátku vyhnete chybám. V následujících řádcích vám nastíníme ne konkrétní cviky, ale postup, kterým byste se měli v začátcích řídit.
Krok číslo jedna je uvědomit si, co od pohybu očekávám. Není nic horšího, než se začít dřít bez vymezeného cíle. Rychle ztrácíte motivaci a aktivita pro vás bude peklem. Cíle mohou být různé – kompenzace svalových dysbalancí, zlepšení fyzičky, uběhnutí maratonu, nabrání svalů nebo shození nějakého toho kila tuku.
Krokem číslo dva je pak zvolit správnou aktivitu ke splnění cíle. Tady je namístě doporučit opřít se buďto o odbornou literaturu (knihy, internet), nebo o rady zkušeného trenéra! Zlaté pravidlo by mohlo znít asi takto – konzultujte, konzultujte, konzultujte! Časem si vytvoříte bohatou zásobu různých variant tréninku, čímž oddálíte stereotyp.
sportovec v akci
Krok číslo tři je zároveň nejkratší a nejdůležitější – bavte se! Protože když vás vaše úsilí bude bavit, výsledky se dostaví rychleji, neztratíte motivaci a cvičení pro vás bude zdravou drogou. Pokud se dostaví pocit, že další trénink v posilovně nezvládnete psychicky, jděte se místo toho proběhnout. Jestliže naopak denně běháte, odreagujte se u boxovacího pytle. Možností máte nakonec nepřeberné množství – což je dalším znakem dnešní doby.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/muzi/" rel="category tag">Muži</a>