Kde si půjčují podnikatelé?

Pokud se podnikatel ocitne ve finanční tísni, je na tom vlastně ještě daleko hůře než ostatní, nepodnikající spoluobčané. A to z toho prostého důvodu, že nenese odpovědnost pouze sám za sebe. Na jeho bedrech spočívá kromě nutnosti živit sebe a svou rodinu i osud jeho firmy a případně i všech zaměstnanců, kteří tu pro něho pracují. I když se peněz nedostává, je třeba zajišťovat chod podniku, tedy platit veškeré provozní náklady, a to i tehdy, když na to není kde brát.

vějíř z pětistovek

A jak to má dotyčný podnikatel zvládnout? Nejednou nemá jinou možnost, než si peníze, jichž se mu nedostává, někde půjčit. Což se snadno řekne, ale daleko hůře udělá.

Zkuste si jenom představit, kdo asi půjčí někomu, kdo na tom není finančně nejlépe, ba kdo možná vězí až po uši v dluzích. Kdo nemá žádné valně vypadající daňové přiznání, kdo má možná i nějaký ten záznam v registrech dlužníků nebo exekuci na krku, kdo nejednou dluží, komu se jenom dlužit dá.

eura bankovky

Ano, takovému nejednou nikdo peníze nesvěří. A jedinou výjimkou z tohoto pravidla je nebankovní sektor a hypotéka bez doložení příjmu https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-bez-dokladani-prijmu/.

Právě tato hypotéka je pro leckoho učiněná z nouze ctnost. A to navzdory tomu, že se rozhodně nejedná o nějakou komplikovanou a drahou, ne-li přímo lichvářskou možnost. Jde tu o férovou a výhodnou nabídku, která je vhodná i pro komplikované žadatele a která je pro ně dostupná proto, že si tu poskytovatel klade podmínky jiného druhu, než je zvykem třeba u bank, a proto tu vyhoví i ti, kdo mají jinde smůlu.

Zde se stůj co stůj nepožadují ani přehnaně vysoké příjmy, ani dokonale vypadající daňové přiznání, ani naprostá absence záznamů v registrech dlužníků, ani jiná pozitiva. A naopak se tu dá nad lecčím přimhouřit oko. A to díky tomu, že se tu musí žadatel zaručit za onu půjčku nemovitostí.

Kdo nemovitost nabídne, dostane za příznivých podmínek půjčku až do výše sedmdesáti procent její hodnoty. Což může vytáhnout z bryndy kdekoho. Třeba i vás, jste-li podnikateli v nesnázích.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/penize/" rel="category tag">Peníze</a>