Kvalitní, a přesto dostupný kanalizační poklop

Už jsou dávno pryč ty časy, kdy byl kanalizační poklop vyráběn výhradně z litiny nebo podobných těžkých materiálů, které byly nepraktické na manipulaci. Dnes se již užívají i kompozitní materiály, které disponují opravdu celou řádku nejrůznějších výhod, díky kterým se pro ně nakonec rozhodnete pravděpodobně i vy. Neváhejte se seznámit se všemi těmi výhodami, které vám mohou poskytnout tyto méně typické kompozitní materiály.

mřížky

Nízká hmotnost – díky nízké hmotnosti je zajištěná jednoduchá manipulace, kterou zvládne každý
Těsnění – zamezí šíření pachů z kanálu ven
Nehořlavost – ani oheň nemůže nikterak poškodit tento prvek
Vodotěsnost – zajistí zamezení vniknutí nežádoucích kapalin dovnitř
Protiskluzový povrch – zabrání nežádoucímu uklouznutí při našlápnutí na povrch
Uzamykatelnost – díky ní nebude možné tento prvek odcizit

Zvolte tu nejvhodnější třídu zatížení

Je samozřejmě potřeba, aby poklopy snesly jistou zátěž. Třídy zatížení jsou různé, vyskytují se ve spektru od A15 až po D400. Jakou třídu vybrat? Možností je spousta, záleží, co od toho požadujete. Ty nejslabší třídy si poradí pouze s procházejícími chodci, ty lepší i s běžnými osobními automobily. Pokud však požadujete opravdovou odolnost, neváhejte volit třídu D400, která si umí poradit třeba i s nákladními automobily.

kanály

Využití i v jiných oblastech

Kompozitní poklopy nachází uplatnění nejenom, co se týče kanalizací. Díky svým výborným vlastnostem se s nimi můžeme setkat i jinde. Mohou se použít například na uzavření septiku, jímky, vodovodní šachty, nebo taky klidně i studny. Disponují totiž atestem, který garantuje, že tyto prvky mohou přijít do styku i s pitnou vodou, kterou nikterak nepoškodí. Spektrum využití je tedy opravdu rozmanité, vždy je však důležité vybrat nejvhodnější kus.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>