Malý orgán jménem prostata


Prostata je malý orgán, který se nachází u močového měchýře každého muže. Je velká asi jako vlašský ořech. Jenomže jakmile se zvětší neboli zbytní, pak následují problémy, které jsou nepříjemné a ubírají nám na kvalitě našeho života.
Jakými příznaky se to projevuje? Známé je časté chození na toaletu a močení. Pocit nutkání na močení je stejně tak velice nepříjemný, jako je pocit neúplného vyprázdnění. Noční močení nám naopak ubírá na spánku, a proto je dalším problémem i nedostatek spánku, když v noci musíte neustále odcházet a odskakovat na toaletu. Vliv to má nejenom na močení, občas může trvat, než se vymočíte ale nepříjemné je i následné ukapávání, ovšem to není vše, má to také vliv na erekci, a proto i problémy s erekcí se často objevují jako další příznaky.

muž v bazénu

Jak předcházet zbytnění prostaty?

Zvětšená prostata většinou nebývá extrémní problém, pokud se nevyvine v něco opravdu závažnějšího. Většinou se dá poměrně snadno léčit a příznaky samozřejmě během léčby ustoupí. Ptáte se, jestli existuje na toto onemocnění lék? Nebo jestli se dá předejít zvětšení prostaty? Potíže s prostatou trápí až polovinu mužů a často to nemá zjevnou příčinu, prevence však existuje.

Ø Preventivní opatření, aneb čemu se vyhýbat?

Je dobré vyhýbat se kořeněným jídlům. Neměli bychom pít mnoho tekutin před spaním. Není dobré ani časté zadržování moči během dne. Rizikový je špatně nastavený pitný režim. Nedostatek tekutin během dne vede i k jiným zdravotním problémům než jenom ke zvětšení prostaty. Častá konzumace alkoholu také není zrovna příkladným a ukázkovým chováním, jak žít zdravě. Samozřejmě se kvituje zdravý životní styl, dostatek pohybu a celkové dobré tělesné zdraví. Je dobré trochu sportovat, pravidelně a zdravě se stravovat a pečovat o své tělo a také duši. Stres patří totiž mezi další rizikové faktory, kterým bychom se měli vyhnout.

sex

Ø Co patří mezi další rizikové faktory?

Jako další v pořadí si můžeme vyjmenovat obezitu nebo vysoký krevní tlak. Cukrovka ani špatné stravovací návyky na zdraví nepřidávají, a proto bychom se měli raději stravovat zdravě. Naopak tělu svědčí pravidelný spánek. Dopřejte si spoustu odpočinku, a především se naučte relaxovat. Tělu i Vám to pomůže z mnohých hledisek.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>