Mobilní zařízení jako standard


Nástěnné klimatizace do bytu se většinou skládají z vnitřní a vnější jednotky, která propojuje potrubí a napájecí kabely. V nabídce obchodníků najdete řadu zařízení, ze kterých je velmi zajímavé například mobilní řešení, které nevyžaduje žádnou složitou instalaci.

černobílá místnost

Pokud si správně nastavíte poměr tepla a chladu, pak vytvoříte ve svém domově příjemné klima, ve kterém se vám bude velmi dobře žít. Přitom dobře zvolená klimatizace se zejména v tropických letních dnech stává doslova nutností.
Tato jednotka funguje především na principu výměny a přesunu energií, kdy se cítíte doma jednoduše svěže a příjemně.

moderní pokoj

Druhy klimatizací

vNástěnné „split“ jednotky
Tento systém je dělený ze dvou nebo více částí, které spojuje měděné potrubí. Vyniká především svojí vysokou účinností a úsporou energie. Venkovní jednotka ale nemusí být nutně přilepena na fasádě, můžete ji chytře ukrýt na střechu, balkon nebo půdu. Co se týče designu, nemusíte mí doma nevzhlednou a hlučnou krabici, ale interiérový doplněk, který sladí jednotně celé vaše bydlení.

vMobilní, přenosná
Tato alternativa není až tak cenově náročná. Můžete ji kdykoliv přenést, kamkoliv zapojit a stavební úpravy se vás jednoduše netýkají. Přesto je třeba si uvědomit, že i tato jednotka potřebuje mít kam odvést kondenzát. K tomu má určený zásobník, který je potřeba vylévat i několikrát denně. Anebo jsou vybaveny čerpadlem a hadičkou, kterou stačí jednoduše vystrčit z okna. Nejlepším řešením je pak automatický výparník, který vodu odvádí společně s horkým vzduchem uvnitř trubice.

klimatizovaná kancelář

vKazetová
S tímto typem se setkal snad každý, kdo pracuje v kanceláři. Je totiž vedena ve stropních panelech objektu a zajišťuje jak ochlazování, tak topení. Kromě toho dokáže přivést i čerstvý vzduch do místnosti.

vParapetní
Tato dvoudílná jednotka je spojena pomocí měkkého potrubí. Stačí ji jenom umístit někam pod okno, kde bude mít i volný prostor pro venkovní jednotku.
Než si skutečně vyberete, zvažte několik faktorů, například velikost prostoru a oken, orientaci a typ místnosti nebo další zdroje tepla. Zkušení odborníci vám jistě vyjdou vstříc s nabídkou na míru.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/dum/" rel="category tag">Dům</a>