Oplocení pozemku


Dřevěné ploty jsou stále nedílnou součástí mnohých rodinných domků. Vypadají svěží, krásně, moderně i precizně. Mohou působit důstojným dojmem, proto se hodí i k moderním domečkům a novostavbám, ale můžete je klidně pořídit i k malé chaloupce nebo k chalupě na kraji lesa, protože se jedná o přírodní materiál. Do přírody zkrátka a dobře patří příroda. Přírodní materiály jsou skvělé na pohled, mají dlouhou životnost a také vysokou odolnost.rodinný dům, cihlový

  1. Ohraničení a opevnění

Ploty používáme nejenom z estetického hlediska, ale především z praktického, protože každý pozemek musí být ohraničený. Ať už na něm stojí dům, chata nebo je to volný pozemek, měl by mít ohraničení. Tedy nějaký druh opocení. V případě, že na něm postavíme dům, bývá to samozřejmostí, nebo naopak pokud nějakou chatku, pak i zde by ohraničení pozemku nemělo chybět.

  • Z praktického hlediska je tedy nepostradatelný. Navíc chrání i naše domácí čtyřnohé mazlíčky před tím, aby nám utekli na silnici, protože mnoho z majitelů rodinných domů si pořizuje právě psí mazlíčky. Pejsek tedy nemusí být uvázaný každý den na řetazu, ale má vlastní prostor, kde se může pohybovat, proto je patřičné opevnění jakýmsi základem. Pejsek nikam neuteče a my si s ním bezstarostně můžeme každý den hrát.

Oplocení zahrady a pergoly

Pokud máte vlastní zahradu či zahrádku nebo pergolu, je ohraničení vhodné také z pohledu bezpečnosti dětí. Přeci jenom, je vždy lepší, když se děti musí dostávat přes branku, než když vyběhnou z domu rovnou na ulici. Je tedy daleko bezpečnější, pokud je pozemek oplocen. Navíc si můžete vybrat takové ohraničení, které souvisí s vaším postojem k přírodě nebo k sousedům. Někteří si přejí pouze pásky ze dřeva, jiní volí celodřevěné tabule, aby na ně nikdo neviděl. Nepříjemné pohledy sousedů totiž nijak na náladě nepřidají, takže pokud nevidíte, co se za touto „zdí“ děje, pak je to možná mnohdy lepší.terasa u domu

  1. Ohraničení pozemku je důležité také z hlediska zvěře

Někdy se stává, že na vesnicích či v menších městečkách se zvěř stahuje až k obydlí. To potom znamená, že máme od srnek pokousané mladé stromky a výhonky a udělat pěknou paseku mohou i zajíci a další podobní všetečníci. Nehledě na to, že na pozemek Vám v takovém případě mohou chodit i cizí psi, kočky od sousedů a to potom není hezký pohled, když po nich musíte uklízet přímo z příjezdové http://shakes-fidget7404.webnode.cz/mazlicci/ cestičky, kterou máte k domu.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>