Znáte své BMI?

Snažíte se shodit nadváhu, ale nevíte, kolik kilogramů by bylo optimální? Anebo si nejste jisti tím, zda je vaše současná váha zdravá? Přesvědčte se o tom pomocí jednoduchého výpočtu – pomocí kalkulačky BMI.
BMI neboli „body mass index“ je v překladu do češtiny index tělesné hmotnosti, tedy číslo, které vypovídá o tom, zda je vaše tělesná hmotnost ve vztahu k vaší tělesné výšce zdravá, čili normální, anebo zda trpíte podváhou, nebo naopak nadváhou až obezitou. Jednoduchým výpočtem tak můžete zjistit, jak si na tom se svou tělesnou váhou stojíte, a zda jste ideálním adeptem na dietu, anebo naopak zda byste měli svůj jídelníček více obohatit.
břicho, lízátko, růžové kalhotky

V současnosti trpí většina lidí nepříjemnou nadváhou, se kterou se jim nedaří zatočit. Problém nebývá ani tak v jejich vůli a snaze něco změnit, jako ve špatném výběru diety, kterou si zvolí.
Ač jsou média https://zpravy.aktualne.cz/media/l~i:keyword:528/ plná návodů na to, jak zhubnout, ne každá takováto instruktáž skutečně vede k cíli. Pakliže se nechcete spálit a mrhat úsilím tam, kde je zbytečné, zvolte si takovou dietu, která skutečně funguje. Ideální volbou je mnoha lidmi i vědci ověřený postup, který uznávají i zdravotníci. Jedině tak budete mít jistotu, že svému tělu neuškodíte, ale prospějete.

činky, cvičení, redukce hmotnosti
A je zde ještě jedna věc – když chcete být při hubnutí úspěšní, měli byste se vyvarovat jo-jo efektu, který vaši snahu může v samotném závěru akce úplně zhatit. K tomu dochází zpravidla v situaci, když vedle tuku při hubnutí shodíte také velké množství svalové hmoty.
Chcete-li hubnout chytře, účinně a podle ověřeného postupu, který vás nezklame, vsaďte na proteinovou dietu. Při konzumaci jídel bohatých na bílkoviny nedojde k odbourání svalové hmoty, nýbrž pouze tukových polštářů, a to je přesně to, co potřebujete k úspěchu. Když se zbavíte nadbytečného tuku, ale vaše svaly posílí, získáte krásnou figuru a nemusíte se následně obávat přechodu na běžnou stravu.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zivotni-styl/" rel="category tag">Životní styl</a>