Pozitivní výsledek screeningového vyšetření nastávající maminky

Každá nastávající maminka si v dnešní době prochází mnoha vyšetřeními, k těm nejdůležitějším patří prvotrimestrální screening, který, jak název napovídá, probíhá v prvním trimestru a kombinuje výsledky speciálního ultrazvukového vyšetření a výsledků z odebrané krve. Jeho cílem je včasné zachycení nejčastějších odchylek.
Když jsou výsledky negativní, oddechneme si, v několika případech se ale stává, že výsledky prováděných vyšetření vyjdou pozitivně. V takovém případě se obvykle začneme nervovat a děsí nás černé scénáře. K těm však ještě není důvod, prozatím. Tyto výsledky jsou často takzvaně falešně pozitivní a jsou na místě další vyšetření, která je mohou vyvrátit či potvrdit.

ultrazvuk

Co vás čeká dále

V případě, že i vaše výsledky vyjdou pozitivně, neváhejte se obrátit na nás, pomůžeme vám situaci řešit .
Obavy zatím nejsou na místě, citlivě vám vysvětlíme, co vás čeká, a seznámíme vás se všemi možnostmi. Konečné rozhodnutí je jen na vás a my ho budeme respektovat.

Po zjištění pozitivních výsledků jsou na místě následující možnosti vyšetření:
· Neinvazivní prenatální test probíhá vyšetřením krve matky, ve které je v určitém množství obsažena i DNA nenarozeného dítěte a moderní metody ji již umí využít a prozkoumat. Úspěšnost této metody z hlediska spolehlivosti výsledků je 99%, není tedy stoprocentní.

· Invazivní vyšetření v podobě aminocentézy nebo chloriocentézy, známé jako odběr chloriových klků. Tato vyšetření jsou stoprocentně spolehlivá, co se konečného výsledku týká, je však nutné počítat i s jistými riziky, vzhledem k tomu, že jde o vyšetření invazivní.

ultrazvuk

V několika málo případech se bohužel stává, že pozitivní výsledek je těmito upřesňujícími postupy potvrzen. Pak na vás čeká náročné rozhodnutí, jak postupovat dále, zda si miminko ponecháte či nikoli.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/www/" rel="category tag">Www</a>