Terapie, která vás zavede do minulosti

Regresní terapie je účinnou metodou, která vám pomůže odhalit příčiny vašich potíží. Jakmile se vám podaří najít úplný začátek problému, je možné jej otevřít, následně si jej uvědomit, očistit a nechat odeznít. Dost možná vám připadá tato forma terapie dost imaginární, proto se pojďte seznámit se základními indikacemi, kdy je tato metoda vhodná, a kdy může pomoci:
psycholog ve své pracovně

  • Traumata utrpěná v minulosti – mnohá traumata prodělaná v dětství nebo třeba v minulém životě mohou mít dopad na váš aktuální problém, kterým může být třeba porucha příjmu potravy, citová dysfunkce, silný pocit viny a podobně.
  • Zlozvyky a závislosti – pomocí regresní terapie a hypnózy lze také řešit potíže s kouřením, alkoholem nebo třeba jídlem.
  • Bolest – díky terapii lze řešit také bolesti psychosomatického původu, dále také velmi časté migrény, ekzémy nebo potíže pohybového aparátu. Vše se řeší od kořenů, tudíž zmizí příčina, nikoliv jen projev, respektive bolest.
  • Fobie – v případě fobií, například z hadů, pavouků, stísněných prostor, výšek nebo létání, je nutné najít příčinu a očistit ji. Tímto způsobem se dá efektivně zbavit svých strachů.
  • Vztahové potíže – spousta schémat vašeho chování, která narušují váš partnerský, rodinný nebo přátelský vztah, mohou být zakořeněna hluboko v minulosti.
  • Příznaky schizofrenie – schizofrenie je vážné psychické onemocnění, které je běžně potlačováno silnými léky s mnoha nežádoucími účinky. Z hlediska regresní terapie se odborník zaměřuje na práci s takzvanými přisedlými dušemi, které jsou příčinou potíží klienta.

dítě se zacpanýma ušima
Vůle a pozitivní přístup je základ
Důležitým předpokladem je vaše vůle a snaha dostat se k jádru problému. Terapeut vás k němu bude směřovat pomocí mnoha technik, mezi kterými může být i hypnóza, avšak je stále hlavně na vás, abyste se k tomu postavili čelem a dokázali kořeny svých problémů najít, a následně je i zlikvidovat.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zivotni-styl/" rel="category tag">Životní styl</a>