Tisk v průběhu historie a v současnosti

Tisk je s námi již od 15 století. Jako první byl knihtisk, který vynalezl Johann Gutenberg v roce 1440. Jednalo se o velice složitý způsob tisku, který byl však jednodušší než ruční opis knih. Tiskly se takto jen ty nejdůležitější knihy. Dlouho se v tomto oboru nic neudálo, jako další byl až psací stroj, jehož vynalezení se připisuje Genrymu Millovi kolem roku 1714. Díky tomuto vynálezu se hodně zlepšila rychlost psaní. Psací stroje byly velice oblíbené a nahradily je až počítače a tiskárny. Jako první tiskárna byla vynalezena jehličková, která tiskla 30 znaků za sekundu. Následovaly inkoustové tiskárny, od firmy Hewlett-Packard (HP) a poté tiskárny laserové, které přivedla na trh tatáž firma. Tiskla přibližně 8 stran za minutu.

moderní tiskárna

Tím jak se zlepšovala technika tisku, tím se začal využívat více a více. V současné době si bez tisku nedokážeme představit náš dennodenní život a práci. Sice se spousta psaného slova přesouvá do elektronické komunikace, avšak i v současné době má tisk své nezanedbatelné místo.
Spousta firem se zaměřuje na tisk propagačních materiálů ve všemožných rozměrech, formátech i stylech. Billboardy v nadživotních velikostech již dnes nejsou vůbec žádný problém. Tiskem v nejvyšší kvalitě se dnes není problém uživit, tisk je totiž stále velice žádaný. O jaké tištěné zboží bývá největší zájem?

  • Tisk vizitek

Tisk vizitek byl oblíbený v historii a zůstává to tak i do dnes. Kvalitní a výstižná vizitka je totiž ukazatelem dobré propagace. Vizitky Printuj.cz jsou častým tištěným materiálem, který je velice žádaný. Vybrat si můžete jak z přednastavených designů, nebo si nechat vytvořit vlastní design.

  • Tisk propagačních materiálů

Tisk propagačních letáčků je další častou objednávkou. Tištěná reklama je totiž neustále stejně oblíbená a žádaná.


knihtisk

  • Tisk a vazby knih či závěrečných prací

Závěrečné práce vznikají jako na běžícím páse a jejich tisk a vazba jsou velice častou objednávkou u firem zaměřených na tisk. Zájem je nadále i o tisk a vazbu knih.

  • Tisk fotografií

Fotografie už se nevyvolávají jako dříve, většinou se tisknou na kvalitní foto papír. Tisk do knih či kalendářů je oblíbený především v období Vánoc.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/technika/" rel="category tag">Technika</a>