Zimní tvoření s dětmi

Zima je dlouhá, a mnohdy pro děti i smutná, především pro ty děti, které nemohou venku trávit tolik času, než v jiná roční období. A tak rodičům dětí přináší spoustu starostí s tím, jak děti zabavit v době, kdy jsou děti doma. Možností zabavit se je spoustu a navíc si třeba vyzkoušíte i něco nového. Do čeho se pustit?
děti malování
Tvoření z papíru
Tvoření z papíru je klasika. Asi to známe všichni, stříhání vloček, malování, tvorba kostek… I dnes se ale dají vymyslet nové věci, které člověk ještě nezkusil. Vytvořit si společně můžete třeba malé loutkové divadlo. Potřebovat budete krabici od bot, na kterou namalujete kulisy a vyjmete spodní díl, tak aby tam byl prostor k protažení loutek. Loutky můžete vytisknout, vymalovat a nalepit na špejle, kterými s nimi můžete pohybovat ze spodu krabice. S dětmi si tak můžete zahrát jednoduchou pohádku.
Samotvrdnoucí hmota
Samotvrdnoucí hmoty jsou u dětí velice oblíbené, výtvor totiž dětem zůstane. Oblíbené jsou dnes hmoty FIMO, které se musí sice vypálit v troubě, ale za to se s ním skvěle pracuje a barvy má naprosto úžasné. Vyrobit si můžete třeba šperky, náušnice, korálky nebo třeba zvířata. Když se vám výtvor nepovede, můžete jej zase rozebrat a sestavit znovu, dokud jej nevytvrdíte v troubě tak máte čas s ním pracovat jakkoli.
štětce na kreslení
Barevný písek
Barevný písek určený ke tvoření je v současné době velice oblíbený. Máte několik možností, jak jej využít. Oblíbené je třeba malování barevným pískem, kdy na papír nanášíte lepidlo po malých částech a sypete na tyto místa jednotlivé barvy písku. Tvořit můžete barevné mandaly, mozaiky, nebo třeba dětské postavičky. Záleží jen na vás, co si zvolíte. Šablonu si samozřejmě můžete nakreslit, či vytisknout. Vzniknou tak krásné výtvory, které se nemusíte bát dát na nástěnku hned po zaschnutí. Barevný písek se dá sehnat v různých variantách, ve všech možných barvách a v různém množství.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zabava/" rel="category tag">Zábava</a>