Žaluzie přišly z harému

První žaluzie, které vznikly kdysi dávno v dalekém Orientu, měly docela jiné poslání nežli ty dnešní. Zatímco dnes se s jejich pomocí chráníme většinou před přímými slunečními paprsky, dříve si pánové chránili tímto způsobem své manželky.

§ Přesněji řečeno – ochraňovali je před zvědavými zraky kolemjdoucích mužů.
§ A kde byli takto žárliví manželé?
o Kupodivu – ve Francii.

textura žaluzií

Výrobci francouzských žaluzií se nechali inspirovat ochrannými mřížkami, které byly instalovány v orientálních harémech a měly vlastně stejnou funkci, jako právě ty pozdější, francouzské.

Dřevo je znak luxusu a elegance

Ať už má člověk důvod jakýkoliv, pořídit si žaluzie je vždy dobrým nápadem. A nemusíte mít jen ty klasické plastové, které už stejně dávno vyšly z módy. Dnešním trendem jsou žaluzie dřevěné. Mezi těmito dvěma materiály (plast a dřevo) je obrovský rozdíl, který určitě každého hned napadne.

o Dřevo dodá každému interiéru pocit útulnosti a souznění s přírodou.
o Přitom působí velice elegantně a vkusně.

porcelánové mísy

Stínící prvek v podobě dřevěných žaluzií uvítají ve svém interiéru i ti nejnáročnější klienti, kteří vyznávají jedno známé heslo – Jen to nejlepší je pro mne dostatečně dobré. Nemusí to být heslo jen horních deseti tisíc. Pokud ho přijmete za své i vy, váš životní styl se pozvedne a vy budete ve svém životě mnohem spokojenější. Ze dřeva jsou pochopitelně všechny součásti tohoto okenního stínítka.

PŘÍRODNÍ MATERIÁLY JSOU IN

Každý ví, že dokonalost se skládá z drobných detailů. Jedním z nich je určitě i to, co máte instalované na okně. Výrobci žaluzií jsou přesvědčeni, že dřevem, jako materiálem, to zdaleka nekončí. Už dnes se využívá na výrobu žaluzií i dalšího materiálu, kterým je bambus. Možnosti jsou tedy stále otevřené a dalo by se říci, že zatím i neomezené.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/dum/" rel="category tag">Dům</a>