Brýle, které ochrání zrak

Výhody polarizace asi poznali nejprve ti, jejichž koníčkem nebo i povoláním je fotografování. Polarizační filtr totiž odstraňuje nepříjemné odlesky a zvyšuje sytost barev. Kromě toho dovede fotografii krásně projasnit. Od fotografie se tedy tyto výhody postupně přenesly i do optiky.

  • Brýle s tímto efektem mají za úkol

    1. chránit zrak před škodlivým UV zářením
    2. snižovat námahu očí a tím i snižovat nadměrnou únavu.

plynoucí voda

Někteří lékaři dokonce tvrdí, že takovéto brýle působí preventivně proti šedému zákalu a jiným věkem podmíněným degeneracím. Jsou tedy ideální volbou pro ty, kdož si svůj zrak namáhají více nežli ostatní. K nim dozajista patří řidiči, sportovci a také rybáři. Pokud jste se někdy zadívali na vodní hladinu v čase kolem poledne, pak jistě víte, o čem je řeč. A dívat se na vodu několik minut, ba i hodin, je jistě pro oči neskutečná zátěž. Proto se snažte svůj zrak chránit a pořiďte si polarizační brýle , dokud je čas. Uvidíte, že konečně přestanou ty nepříjemné bolesti hlavy, se kterými někdy od vody odcházíte. Je přeci zbytečné jeden z našich nejcitlivějších orgánů namáhat tolik, abychom ho předčasně unavili.

přírodní květ

Už žádné nepříjemné záblesky

Tato pomůcka není ale v žádném případě určená jen pro vybrané skupiny uživatelů. Tyto speciální brýle mohou nosit všichni, kteří se chtějí zodpovědně starat o svůj zrak.

  • Běžní uživatelé poznají výhody například při letní procházce, kdy se nebudou muset obávat stálého oslnění od prosklených výloh nebo okolo jedoucích automobilů.

tmavé brýle

Kromě toho budete moci poklidně číst na slunci a nemít večer oči jako po týdenním flámování. Je prokázáno, že některá místa dokáží odrazit až osmdesát procent slunečního záření. Největší nebezpečí hrozí od čerstvě napadaného sněhu a vodní hladiny, od níž se odrážejí sluneční paprsky.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>