Děti školní výlety milují

Sluníčko hřeje, všechno se zelená, ptáci zpívají a děti už nechtějí sedět zavřené ve třídě. Netrpělivě čekají, kdy jim paní učitelka řekne, že pojedou na výlet. Žáci prvního stupně mají obvykle radost z výletu do zoologické zahrady, někdy i do botanické, ale nejsou proti, ani když se dozvědí, že navštíví nějaký starý zámek, nebo hrad, kde dostanou výklad podobný pohádce. Samozřejmě, že děti budou mít možnost jít si něco koupit do suvenýrů na památku.
středověký hrad
Obklopené lavičky s dětmi ukusující zabalené jídlo z domova hlásí brzký příchod prázdnin.
To starší, ti rozjívenci, se uspokojují hůř. Ty neoblafnete zvířátky, spíš by se kantor bál, že ti nejzlobivější vlezou k některé šelmě, nebo neposlechnou a budou házet nevhodné jídlo pobíhajícím žirafám, nebo koupajícím se tučňákům. Proto každý učitel přemýšlí, až se mu kouří z hlavy, kam je vzít a zabavit.
Někdy jsou to památky, jindy třeba IQLandia, kterou najdeme v Liberci. Podobných center je u nás víc.Děti se zabaví při interaktivních hrách, dozvědí se něco, nad čím ve škole kroutily nechápavě hlavou a ani je nenapadne, že se na výletě něco učí.
holky s balonkami
Když ale pozvete své žáky na středověký hrad Kunštát, dostane se jak žákům z prvního, tak z druhého stupně speciální výklad, věnující se uvedenému historickému tématu. Děti dostanou do ruky pracovní listy, a pomocí sbírkových předmětů a interaktivních prvků se seznámí s problematikou staveb středověkých hradů, s dobovými válečnými událostmi, významem víry a mocenským vzestupem rodu pánů z Kunštátu. Renesanční prostory ukážou běžný život různých společenských vrstev, nemocí, stravování.
Výlet do Muzea porcelánu v Klášterci nad Ohří potěší asi nejvíce slečny. Uvidí zde vývoj českého porcelánu od počátku až po současnost, ale i čínský, evropský a japonský.
Pohádkový okruh je rozdělený do tří částí. První je sklep, kde na děti čekají skřítci, druhý je také sklep, kde jsou loutky a pak se vychází na zámeckou věž, kde se nachází výstava s názvem „Bylo, nebylo“.
Vydejte se do Prahy do muzea čokolády Choco-Story. Seznámíte se s historií kakaa a čokolády od dob bájných Aztéků až dodnes. Děti se dozvědí o kakaovníku a jeho pěstování, o tom, jak čokoláda dorazila do Evropy a českých zemí a proč byla dříve považována za lék. Samozřejmě, že v nabídce je široký výběr čokolád a dalších sladkostí. Je možné sníst čokolády a pralinek, až je rozbolí břicho!
čínští studenti
Ještě v Praze můžete s dětmi navštívit Muzeum Smyslů. Jedná se interaktivní muzeum s více než 50 exponáty v 17 místnostech. Sem můžou jet na výlet děti už od předškolního věku, studenti i dospělí. Toto muzeum vás inspiruje k tomu, abyste více objevovali a cítili. Zažijete svět plný pocitů, optických iluzí, otestujete si své smysly.
Pro starší školáky jsou zajímavá outdoorová centra. Pod dohledem instruktorů si vyzkouší netradiční sportovní atrakce.
Stačí si vybrat z nabídek. Děti i učitelé budou určitě spokojení.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/deti/" rel="category tag">Děti</a>