Mungo klíčky – příznivé účinky a pěstování třeba v kuchyni

Vysoké popularitě se čím dál tím víc těší pěstování vlastních bylinek a klíčků. Je to nejen tím, že přinášejí mnoho látek, které jsou zdraví prospěšné, dokážou obohatit chutě v jídelníčku, ale i tím, že je můžete pěstovat i bez velké zahrady třeba přímo v kuchyni na parapetu nebo polici.
Klíčky jako takové, jak už bylo řečeno, jsou zdrojem různých zdraví prospěšných látek, jako jsou vitamíny, minerální látky, proteiny, antioxidanty. Díky tomuto obsahu příznivě působí na organizmus člověka a mají léčivé účinky.mungo klíčky
Především jejich účinky posilují imunitu. Díky tomu se snižuje riziko různých infekcí, dochází k rychlejšímu uzdravování i v případě vážnějších nemocí a slouží i jako prevence.
Velice oblíbenými jsou pro domácí pěstování bez zahrádky mungo klíčky.
Jejich využití je velice oblíbené hlavně v thajské a vietnamské kuchyni. Dokonce již v dávné minulosti byly zdrojem energie a síly pro lovce a přežití v nepříznivých podmínkách.
Jsou rostlinným zdrojem vitamínů A, B, minerálních látek, dále obsahují vápník, draslík, hořčík, železo, fosfor atd.

Vhodné pro studenou i teplou kuchyň

Jejich využití je oblíbené především v studené kuchyni, ale svoje místo si najdou i při přípravě teplých pokrmů. Můžete tak oživit různé saláty, pomazánky, pečivo, ale i polévky.
Nejlepší jsou však ke konzumaci v čerstvém stavu, a to z toho důvodu, že z nich získáte nejvíce vitamínů a dalších látek, které obsahují.pokojové rostlinky
Jsou tedy pestrým zdrojem, který podpoří vaše zdraví a najde využití i při přípravě různých pokrmů a hlavně je můžete pěstovat kdykoliv a kdekoliv. Nepotřebujete bydlet v domě se zahradou, protože je můžete vypěstovat i na parapetu okna. Proto je možné si tento zdroj bohatý na vitamíny a ochucení pokrmů pěstovat celoročně.
K pěstování nepotřebujete ani žádné složité zařízení, protože stačí jen běžné nádoby, které najdete doma nebo si můžete pořídit přímo misky určené pro tento účel.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/technika/" rel="category tag">Technika</a>