Odpočiňte si ve tmě!

Jistě každý z nás zná stav, kdy je unavený, znavený životem, či přepracovaný. Na všechny tyto stravy je nejlepší jak psychický tak fyzický odpočinek. Nicméně mnoho z nás to neumí – hlavně v dnešní době, kdy jsme neustále zatíženi stresem a moderními technologiemi. Stále nám někdo volá a má na nás nějaké požadavky a nároky. Pokud cítíte i vy podobné pocity, možná by pro vás byla jako stvořena terapie tmou.

žena sedící na zemi

Pro ty, kteří o ní ještě neslyšeli – ano opravdu se jedná o terapii ve tmě. Tma je hlavní myšlenkou této terapie. Jedná se o několika denní pobyt (nejčastěji sedmidenní) v naprosté tmě. Ačkoliv se vám to může zdát jako naprostá hloupost, věřte, že lepší možnost odpočinku nenaleznete.

Celá myšlenka stojí na tom, že jak už bylo umíněno, jste několik dní v nějakém pokoji (nebo chatce) se sociálním zařízením v naprosté tmě. Během této doby mohou osoby provozovat libovolné aktivity. Mohou zpívat, hrát na hudební nástroje, cvičit, spát… Zkrátka cokoliv je napadne. Během této celé procedury je předem domluvený personál, který přináší jídlo a pití. Díky tomu je zaručeno, že nikdo nepřijde opravdu do žádného styku se světlem.

Tato terapie je nanejvýš vhodná pro osoby, které by chtěli věnovat čas sebepoznání a relaxaci. Dále je vyhledávána lidmi, kteří v nedávné době zažili nějaký emocionální šok, se kterým nejsou stále psychicky srovnáni. Terapie pomáhá i všem lidem, kteří stále něco hledají, ale nemohou přijít na to co. Jestli-že se cítíte vnitřně smutní, či bez života a už jste vyzkoušeli snad vše, ale stále nic nepomohlo, zkuste tuto tuhle metodu.
smutná žena

Nutno ovšem říct, že je potřeba, aby se na tento druh terapie každý jednotlivec cítil sám připravený a vstupoval do něj zcela dobrovolně. Pokud bychom do toho někoho násilím nutili, mohla by na něm terapie zanechat neblahé následky po zbytek života.

Posted in <a href="https://www.brandel.cz/zivotni-styl/" rel="category tag">Životní styl</a>